Vzpomínky 2020

Termínem  pro třetí seminář byla sobota 7.3.2020. Tématem bylo sázení a zabezpečení stromků. Počasí bylo i tentokrát krásné – krásně pršelo. To odradilo asi polovinu přihlášených účastníků. Přesto se jich sešlo i tak 10. Zasadili jsme ve třech variantách 3 stromky a po svačině jsme se dále věnovali řezu jádrovin.

V sobota 22.2.2020 jsme se sešli podruhé při výuce řezu jádrovin. Účastníků bylo skoro stejně a diskuse byla stejně plodná a dlouhá jako u prvního semináře-

V sobotu 8.2.2020 proběhl první letošní seminář v botanické zahradě v Dalovicích na navazující genofondové ploše. Byl zaměřen na řez jádrovin. Počasí nám přálo a účast byla hojná.

Ve dnech 10. a  11.1. 2020 proběhla Výroční konference k zachování starých ovocných odrůd v Mezinárodním centru setkávání v klášteře St. Marienthal v Ostritz. Představila aktuální činnosti různých organizací v Sasku, Polsku a České republice věnované záchraně starých dobrých ovocných odrůd.  Dále se také řešilo, co je třeba udělat v blízké budoucnosti. Česká strana byla hojně zastoupena a jistě si všichni odvezli velkou inspiraci pro svou práci.

Seznam přednášek a přednášejících naleznete v tomto letáku: Pozvánka_konference_2020